Ungdommens
Uddannelsesvejledning

Gentofte   Gladsaxe   Herlev   Lyngby-Taarbæk

Ann-Kathrin Stenfeldt

Vejleder på: Gammel Hjortespring skole (Herlev) Rygaard Privatskole (Gentofte) Bernadotteskolen (Gentofte) Sct. Joseph Søstrene (Gentofte) Lyngby Privat Skole (Lyngby)

Telephone51 39 32 23
E-mail
Anne Mazanti

Bor du i Herlev Kommune og er fyldt 18 år og født mellem d. 01. - 16. i en måned. EGU vejleder i Herlev

Telephone29 29 06 09
E-mail
Anne Mette Hertz

Bor du i Lyngby - Taarbæk Kommune og er fyldt 18 år og født mellem d. 01. - 06. i en måned. EGU vejleder i Lyngby - Taarbæk

Telephone51 39 32 22
E-mail
Bente Bech

Vejleder på: Hellerup skole (Gentofte) Gentofte 10. klasse (Gentofte) Dyslektia (Gentofte) Engelsborgskolen (Lyngby - Taarbæk) Kongevejens skole Den lille skole (Gladsaxe)

Telephone51 39 32 11
E-mail
Berit Jensen

Vejleder: Alle 15 -17 årige i Lyngby Kommune. - Bor du i Lyngby Kommune og er fyldt 18 å og født mellem d. 19. - 31. i en måned. - Bor du i Gentofte Kommune og er du fyldt 18 år og født mellem d. 20. - 26. i en måned.

Telephone51 39 32 02
E-mail
Charlotte Christensen

Vejleder på: Gladsaxe 10. klasse (Gladsaxe) Vadgård Skole (Gladsaxe) Stengård Skole (Gladsaxe) Skovbrynets skole (Gladsaxe) To-sprogsklassen ungdomsskolen (Gladsaxe)

Telephone51 39 32 04
E-mail
Ella Sofie Danneskiold-Samsøe

Vejleder på: Kvikmarken Privatskole (Gladsaxe) Ansvarlig for introduktionskurserne, herunder Skills Copenhagen

Telephone51 39 32 12
E-mail
Eva Poulsen

Vejleder på: Grønnemoseskole (Gladsaxe)- Gruppeordning og erhvervsklassen Enghavegårdsskolen (Gladsaxe)- Gruppeordning Vejleder: Alle 15 -17 årige i Gladsaxe Kommune.

Telephone20 60 92 22
E-mail
Gitte Nygaard-Andersen

Vejleder på: Gladsaxe 10. klasse (Gladsaxe) Bagsværd Kostskole (Gladsaxe) Fuglsanggårdsskolen (Lyngby - Taarbæk)

Telephone51 39 32 26
E-mail
Helge Seliger

Vejleder på: Lindehøjskolen (Herlev) Kildegårdsskolen (Herlev) Herlev 10. klasse (Herlev) Herlev ungdomsskole (Herlev) Herlev Privatskole (Herlev) Gladsaxe Privatskole (Gladsaxe)

Telephone51 39 32 06
E-mail
Jan Borelli-Møller

Vejleder på: Dyssegårdskolen (Gentofte) Maglegårdsskolen (Gentofte) Munkegårdskolen (Gentofte) Bakkegårdsskolen (Gentofte) Kildegård Privatskole (Gentofte

Telephone51 39 32 25
E-mail
Janna Alsøe

STU vejleder i Lyngby - Taarbæk Vejleder på: - Geelsgårdsskolen (Lyngby - Taarbæk) - Sofieskolen (Gladsaxe)

Telephone51 39 32 10
E-mail
John Sølling Andersen

Vejleder på: Lyngby 10. klasse inkl. 20/20 klasserne (Lyngby - Taarbæk) Hummeltofteskolen (Lyngby - Taarbæk) Billums Privatskole (Lyngby - Taarbæk) Atheneskolen (Gladsaxe)

Telephone51 39 32 05
E-mail
Johnny Falk Hermansen

STU vejleder i Gentofte og Gladsaxe Kommune

Telephone51 39 32 27
E-mail
Kim Rasmussen

Vejleder på: Sorgenfriskolen (Lyngby - Taarbæk) Heldagsskolen (Lyngby - Taarbæk) Søgårdsskolen (Lyngby - Taarbæk) Ungdomsskolen (Gentofte) Sputnik (Gentofte)

Telephone51 39 32 24
E-mail

Vejleder på: Bagsværd Friskole (Gladsaxe) Lyngby Friskole

Telephone51 39 32 21
E-mail
Leone Hauerberg Lauridsen

EGU vejleder i Gladsaxe

Telephone51393214
E-mail
Lisbeth Wagner

Vejleder på: Vito (Gentofte) Busses Skole (Gentofte) Idrætsakademiet (Gladsaxe)

Telephone23 60 94 78
E-mail
Louise Lassen

Vejleder på: Ungdomsskolen i Gladsaxe (Gladsaxe) Skovbrynets skole - gruppeordning (Gladsaxe) Søborg Skole (Gladsaxe) Herlev Byskole (Herlev)

Telephone51 39 32 07
E-mail
Mette Wad Sackett

Vejleder på: Buddinge Skole (Gladsaxe) Gladsaxe Skole (Gladsaxe) Mørkhøj Skole (Gladsaxe)

Telephone40 33 32 52
E-mail

Message