Ungdommens
Uddannelsesvejledning

Gentofte   Gladsaxe   Herlev   Lyngby-Taarbæk

Ann-Kathrin Stenfeldt

Vejleder på: Gammel Hjortespring skole (Herlev) Rygaard Privatskole (Gentofte) Bernadotteskolen (Gentofte) Sct. Joseph Søstrene (Gentofte) Idrætsakademiet (Gladsaxe)

Telephone51 39 32 23
E-mail

Bor du i Herlev Kommune og er fyldt 18 år og født mellem d. 01. - 14. i en måned. EGU vejleder i Herlev

Telephone29 29 06 09
E-mail
Anne Mette Hertz

EGU vejleder i Lyngby - Taarbæk

Telephone51 39 32 22
E-mail
Bente Bech

Vejleder på: Hellerup Skole (Gentofte) Gentofte 10. klasse (Gentofte) Dyslektia (Gentofte) Engelsborgskolen (Lyngby - Taarbæk) Den lille skole (Gladsaxe)

Telephone51 39 32 11
E-mail
Berit Jensen

Vejleder: Alle 15 -17 årige i Lyngby Kommune. - Bor du i Lyngby Kommune og er fyldt 18 å og født mellem d. 21. - 31. i en måned. - Bor du i Gentofte Kommune og er du fyldt 18 år og født mellem d. 20. - 31. i en måned.

Telephone51 39 32 02
E-mail
Charlotte Christensen

Vejleder på: Gladsaxe 10. klasse (Gladsaxe) Vadgård Skole (Gladsaxe) Stengård Skole (Gladsaxe) To-sprogsklassen ungdomsskolen (Gladsaxe)

Telephone51 39 32 04
E-mail

Vejleder: projekt "Fremskudt vejledning i Værebro" og "Fremskudt vejledning i Høje Gladsaxe"

Telephone51 39 32 01
E-mail
Eva Poulsen

Vejleder: Alle 15 -17 årige i Gladsaxe Kommune. Bor du i Gladsaxe Kommune og er du fyldt 18 år og født mellem d. 28. - 07. i en måned.

Telephone20 60 92 22
E-mail
Gitte Nygaard-Andersen

Vejleder på: Gladsaxe 10. klasse (Gladsaxe) Bagsværd Kostskole (Gladsaxe) Fuglsanggårdsskolen (Lyngby - Taarbæk)

Telephone51 39 32 26
E-mail
Helge Seliger

Vejleder på: Lindehøjskolen (Herlev) Kildegårdsskolen (Herlev) Herlev 10. klasse (Herlev) Herlev Privatskole (Herlev) Gladsaxe Privatskole (Gladsaxe)

Telephone51 39 32 06
E-mail
Jan Borelli-Møller

Vejleder på: Dyssegårdskolen (Gentofte) Maglegårdsskolen (Gentofte) Munkegårdskolen (Gentofte) Bakkegårdsskolen (Gentofte) Enghavegårdskolen (Gladsaxe) Bagsværd Friskole (Gladsaxe)

Telephone51 39 32 25
E-mail
Janna Alsøe

STU vejleder i Lyngby - Taarbæk Vejleder på: - Geelsgårdsskolen (Lyngby - Taarbæk) - Sofieskolen (Gladsaxe)

Telephone51 39 32 10
E-mail
John Sølling Andersen

Vejleder på: Lyngby 10. klasse inkl. 20/20 klasserne (Lyngby - Taarbæk) Hummeltofteskolen (Lyngby - Taarbæk) Billums Privatskole (Lyngby - Taarbæk) Atheneskolen (Gladsaxe)

Telephone51 39 32 05
E-mail
Johnny Falk Hermansen

STU vejleder i Gentofte, Gladsaxe og Herlev Kommune

Telephone51 39 32 27
E-mail
Kim Rasmussen

Vejleder på: Sorgenfriskolen (Lyngby - Taarbæk) Heldagsskolen (Lyngby - Taarbæk) Søgårdsskolen (Lyngby - Taarbæk) Ungdomsskolen (Gentofte) Sputnik (Gentofte)

Telephone51 39 32 24
E-mail
Lisbeth Wagner

Vejleder på: Vito (Gentofte) Busses Skole (Gentofte) Lyngby Privat Skole (Lyngby - Taarbæk)

Telephone23 60 94 78
E-mail
Louise Lassen

Vejleder på: Ungdomsskolen i Gladsaxe (Gladsaxe) Grønnemose Skole (Gladsaxe) Søborg Skole (Gladsaxe) Herlev Byskole (Herlev)

Telephone51 39 32 07
E-mail
Malene Baastrup

Vejleder på: Kildegård Privatskole (Gentofte)

Telephone51 39 32 21
E-mail
Mette Wad Sackett

Vejleder på: Gladsaxe Skole (Gladsaxe) Mørkhøj Skole (Gladsaxe) Grønnemose Skole Gruppeordningen (Gladsaxe) Lyngby Friskole (Lyngby - Taarbæk) Ansvarlig for introduktionskurserne, herunder Skills Copenhagen

Telephone40 33 32 52
E-mail
Mogens Nygaard Nielsen

Bor du i Gladsaxe Kommune og er du fyldt 18 år og født mellem d. 08. - 17. i en måned.

Telephone51 39 32 03
E-mail

Message